SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O ŚW. STANISŁAWIE KOSTCE

DSC_2326   25 października  2018  roku  w  Szkole Podstawowej   nr 4  w  Ciechanowie   odbył się Szkolny Turniej  Wiedzy o św. Stanisławie Kostce.

Celem  turnieju było włączenie się w obchody Roku św. Stanisława Kostki i 450 rocznicy Jego  śmierci,  przybliżenie postaci i pogłębienie wiedzy na temat życia Świętego, pogłębienie świadomości dzieci na temat związków Stasia Kostki z naszym regionem. Ważnym  aspektem było ukazanie, że praca i modlitwa to droga, by stać się dojrzałym chrześcijaninem, co  zachęca do bycia wytrwałym w dążeniu do wytyczonego celu.

W  turnieju  brały  udział  3  osobowe  drużyny  z  poszczególnych  klas V, które  wykonały    siedem  zadań.  Dodatkowo  była   konkurencja  ósma.  Każda  klasa   przygotowała  swoje  hasło, co  było integracją  zespołów klasowych  oraz  kształceniem  umiejętności  efektywnego  współdziałania   w  grupie.
Komisja konkursowa w składzie:

Proboszcz parafii Błogosławionych Płockich  Biskupów  Męczenników   –  ks.  Adam Gnyp

Dyrektor  Szkoły – Pani  Barbara  Kamińska

Wicedyrektor  Szkoły – Pani  Joanna  Cywińska

czuwała nad przebiegiem turnieju i podsumowała wyniki.

Zwyciężyła klasa  Ve, ale  wszyscy  uczniowie  w atrakcyjnych   konkurencjach i zadaniach do zrealizowania wykazali się wysoką  wiedzą  i umiejętnościami.

Dziękujemy  Księdzu  Proboszczowi  za  wspaniałe  nagrody  dla  wszystkich  uczestników  turnieju.

Katecheci:

Grażyna Gwiazda