V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

IMG_20181025_101645W  dniu 25 października 2018 r. , w PCKiSz w Ciechanowie odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej, w tym roku pod hasłem „100 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski”. W konkursie wzięli udział  przedstawiciele klas IV-VI naszej szkoły.

Powołane przez organizatorów jury w składzie: Monika Zbyszyńska-Matusiak, teatrolog, Marlena Szwejkowska- Kińska, polonistka i Małgorzata Klimczak, Teatr „Rozmyty Kontrast” po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu w kategorii Szkoły Podstawowe klasy IV-VI postanowiło przyznać cztery nagrody I. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń klasy VIb, Miłosz Głuśniewski. Serdecznie gratulujemy!

L.Adamiak

W drugim dniu zmagań konkursowych (26 października) w szranki stanęli uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów. W sumie 46 uczestników z ciechanowskich szkół oraz z Humięcina, Gumowa, Gruduska, Gołymina i Sońska.

SP 4 reprezentowały: Julia Bonisławska (7 a), Alicja Czekałowska (8a) , Gabriela Kozicka (8b) i Wiktoria Jackowska (8b).

Dominowały utwory Mickiewicza, Słowackiego, Oppmana, Słomskiego, Baczyńskiego, Słonimskiego, Gałczyńskiego. Wszystkie łączył jeden motyw – Ojczyzna.

Jury doceniło talent naszych uczennic, przyznając wyróżnienia Julii Bonisławskiej, która recytowała wiersz Artura Oppmana „Orlątko” oraz Alicji Czekałowskiej za interpretację utworu Reginy Pisarek „Opowiedz nam Ojczyzno”.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

A. Lachowska