WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA

IMG_20201006_1250436 października pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa w Łebkach Wielkich, którego właścicielami są rodzice naszego kolegi z klasy – Bartka Kownackiego.

Po dojechaniu na miejsce zostaliśmy przywitani przez gospodynię panią Jolantę Kownacką oraz dwa pupile: Dorę i Butka.

Na początku naszego pobytu oglądaliśmy krowy, jałówki i cielaczki. Dowiedzieliśmy się, co znaczą żółte kolczyki na uszach oraz numerowane klocki na szyjach krów. Zobaczyliśmy miejsce, gdzie się doi krowy oraz zbiorniki do przechowywania mleka.

Następnie przeszliśmy do budynku, gdzie znajduje się  Galeria Lalek. Aby do niej wejść, musieliśmy ułożyć żabę z kamieni, która wskazała nam miejsce ukrytego klucza do drzwi Galerii. Nasz kolega Bartek pomaga swojej mamie w prowadzeniu galerii i pełni w niej funkcję „menadżera”. Piękny i kolorowany świat lalek zobaczyliśmy przechodząc przez drzwi szafy. W pokoju w gablotach i witrynach jest zgromadzonych ponad 300 lalek z całego świata. To pasja pani Joli, która zbierała lalki od dzieciństwa i nadal je zbiera. Zna historię każdej z nich. Kolekcja  pani Joli liczy już ponad 300 lalek.

Kolejnym punktem wycieczki była degustacja mleka i kakao oraz ciasteczek- babeczek.

Na zakończenie pobawiliśmy się na placu zabaw. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła. Szkoda było wracać do szkoły, gdy nadszedł czas powrotu. Wróciliśmy z wycieczki pełni pozytywnych wrażeń przywożąc ze sobą prezenty od gospodarzy. Każdy otrzymał torbę orzechów oraz ołówek z drewnianą lalką.

 

Uczniowie klasy I a z wychowawcą