ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

DSC8631Ostatni dzwonek rozbrzmiewa z wielką siłą
Za chwilę wszyscy w marzeniach się rozpłyną
Ostatnie gesty i słowa pożegnania
Kilka uśmiechów i kilka łez”

   Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Rok specyficzny ze względu na pandemię korona wirusa covid 19. Z pewnością wszystkim zapadnie w pamięci dzień 12 marca 2020r. – dzień zamknięcia szkół i przedszkoli oraz data 26 marca 2020r. – początek zdalnego nauczania.

Na korytarzach nie było słychać gwaru rozmów, nie rozbrzmiewał dzwonek, ale szkoła żyła, czekała na uczniów. W drugim półroczu wypiękniała, wystroiła się w nowe barwy. Dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców zostały odnowione sale 19, 210, 214, 01 oraz świetlica i korytarz prowadzący do świetlicy. Do trzech pierwszych zostały zakupione nowe ławki i krzesła.

 Nadszedł 26 czerwca 2020r. – dzień zakończenia roku szkolnego. Jakże inny od znanych nam wszystkim. Bez podniosłych przemówień, bez uroczystej akademii, bez zaproszonych gości, recytacji wierszy, śpiewu chóru. Jednak mimo wszystko podniosły i wyjątkowy. Mury naszej szkoły opuszczają uczniowie trzech klas ósmych, którzy na trwałe zapiszą się w naszej pamięci.

  By zachować zasady bezpieczeństwa i rygory sanitarne, tylko chętni uczniowie przyszli na spotkanie ze swoją szkołą, aby z rąk wychowawcy odebrać świadectwo, dyplomy, nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców. Stu dziewięćdziesięciu dziewięciu uczniów kończy ten rok szkolny ze średnią ocen 4,75 i powyżej. Dyrekcja szkoły ustaliła harmonogram tego dnia tak, by uczniowie nie mieli możliwości spotykać się w dużych grupach.          

    Mimo że o uściskach i całusach nie było mowy, a każdy zachowywał dystans półtora metra i był ubrany w maseczkę, na twarzach uczestników tej uroczystości było widać wachlarz emocji – łzy płynące po policzkach absolwentów, głośny śmiech przedszkolaków, którzy zostali pierwszoklasistami i ogóle wzruszenie z powrotu w mury ukochanej szkoły, choćby na chwilę, choćby na ten krótki moment rozstania. 

Ten dzień był również pożegnaniem trzech pań odchodzących na emeryturę – p. Jolanty Łuniewskiej (nauczyciela historii) oraz p. Marii Boćkowskiej i p. Jolanty Baczyńskiej (pracownice administracji i obsługi)

Pani Dyrektor Barbara Kamińska powiedziała ,,nasz okręt dopłynął do celu i przybił do brzegu„.

    Słowa piosenki niech Wam towarzyszą:

„Bo wakacji nadszedł czas 
Wiele przygód czeka nas 
Wspaniali przyjaciele – poznasz ich tak wielu
Odkryjesz razem z nimi piękny świat!”

   Teraz czas odpoczynku, wakacji, słońca, przygody. Trzymajcie się kochani zdrowo, byśmy wszyscy szczęśliwie spotkali się 1 września.

 

Anna Lachowska

ODNOWIONA SP 4