ZUCHY i HARCERZE W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości zuchy i harcerze naszej szkoły postanowili w wyjątkowy sposób uczcić to wielkie święto. Po uroczystościach szkolnych wzięli udział w zorganizowanych w ramach 2. Szczepu „Niezniszczalne Żuławy” grze terenowej „Dla Niepodległej – Tropami Legionów”. Rozwiązując liczne zadania na punktach patrolowych poznali najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, sylwetkę Józefa Piłsudskiego i jego rolę w walce o niepodległość. Utrwalili podstawowe elementy musztry, poznali nowe sposoby szyfrowania, nauczyli się podstaw alfabetu Mors’a. Wspólna zabawa była też możliwością integracji poszczególnych drużyn i uczyła zasad zgodnego współdziałania podczas wykonywania zadań sprawnościowych i na spostrzegawczość.

Po zwycięskim odbiciu uwięzionych legionistów zuchy i harcerze udali się na mszę św. i „Wieczór Pamięci dla Niepodległej”. Przy ognisku wraz z dyrekcją, uczniami szkoły i mieszkańcami naszej parafii śpiewali pieśni o charakterze patriotycznym.

11 listopada drużyna Fortis wzięła udział w miejskich obchodach święta na Placu Józefa Piłsudskiego.

pwd. Marzena Pawłowska