ZWYCIĘSTWO NASZEJ SZKOŁY!

dyplom2ZWYCIĘSTWO NASZEJ SZKOŁY
W KONKURSIE POWIATOWYM „MÓJ WYMARZONY STRÓJ”
EDYCJA IV 2020r.

Dwie uczennice naszej szkoły zwyciężyły w powiatowym konkursie plastyczno – technicznym „MÓJ WYMARZONY STRÓJ” edycja IV 2020r. i zajęły dwa pierwsze miejsca:
I miejsce zajęła  Julia Bonisławska uczennica klasy 8 a,
I miejsce zajęła Oliwia Wójciak uczennica klasy 8 a i  otrzymała wyróżnienie w innej kategorii konkursu.

   Zwyciężczynie otrzymały  nagrody: książkowe „Niech żyje moda – krótka historia mody”. Zaplanowano dla nich wyjazd na pokaz mody, warsztaty z zakresu projektowania odzieży oraz spotkanie ze znanym projektantem mody.

   Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Ciechanowie ul. Powstańców Wielkopolskich 24 we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego Branży Odzieży w Ciechanowie ul. Wł. Reymonta 2.

  Konkurs plastyczno-techniczny „Mój wymarzony strój” skierowany był do ośmioklasistów, młodych projektantów mody i składał się z trzech kategorii. Każdy uczestnik mógł wykonać jedną pracę z każdej kategorii.  Konkurs dawał możliwość konfrontacji wyobrażeń plastycznych i kolorystycznych z formą i kształtem ubioru. Osiągnięta wiedza będzie służyć do realizacji pasji oraz kariery młodzieży w zakresie rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości i kreatywności. Udział w konkursie był okazją do promocji i prezentacji możliwości artystycznych młodych twórców.

Cele konkursu:

  • rozwijanie twórczej i aktywnej postawy uczniów oraz pozyskiwanie młodych talentów wśród ósmoklasistów zainteresowanych projektowaniem mody, stylizacją ubioru, przedsiębiorczością,
  • rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej i uzdolnień plastycznych,
  • wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych,
  • wyszukiwanie talentów w obszarze projektowania,
  • propagowanie wiedzy na temat projektowania i możliwości kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie na kierunku technik przemysłu mody.

   Julia jest utalentowana m. in. plastyczne i technicznie, ale posiada również inne zdolności. Konkurs potraktowała jako wyzwanie i zdobycie nowych doświadczeń.

   Oliwia projektuje od dziecka i bardzo chce kształcić się w tym kierunku.

W 2019 roku wzięła udział w obozie dla młodych projektantów mody. W tym roku pragnie rozpocząć naukę na kierunku: technik przemysłu mody w ZS nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie, a później studiować na ASP na kierunku projektowanie mody.

                                                     Katarzyna Skaraczyńska