ROCZNICA ZAMACHU NA ŚW. JANA PAWŁA II

Było pogodne popołudnie, środa 13 maja 1981 roku. Odkryty papamobile drugi raz okrążał Plac św. Piotra w Rzymie. Zatrzymał się, Jan Paweł II przywitał się z małą dziewczynką. Chwilę potem rozległy się strzały. Strzelał turecki zamachowiec Mehmet Ali Agca.

Jedna kula przeszła przez brzuch, ale szczęśliwie ominęła aortę. Druga zraniła Ojca Świętego w dłoń. Rozpoczęła się trwająca sześć godzin operacja ratująca życie Papieża.

Sam Jan Paweł II odnosząc się do zamachu powiedział: „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulą”. Papież był przekonany, że ocaliła go Matka Boża. Zamach przecież przeprowadzony został w rocznicę objawień Trojgu Pastuszkom – Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi – w Fatimie.

Z racji dzisiejszej rocznicy publikujemy prezentację Hanny Dobrzynieckiej – uczennicy klasy VIII C, która bierze udział w wojewódzkim multimedialnym konkursie: „Święty Jan Paweł II zawsze obecny w moim życiu.”

ks. Piotr S.