AKTYWNY WRZESIEŃ W ZERÓWKACH

72437356_441638403149662_2379118110515920896_nDla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole wrzesień był miesiącem intensywnej pracy. Podczas zajęć dzieci uczyły się między innymi o tym, jak dbać o siebie i  otaczające środowisko, poznawały zasady ekologii i recyklingu, a także miały okazję uczestniczyć w akcji „Sprzątanie Świata”. Aby zgłębić tę tematykę i wzbogacić wiedzę dzieci, w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny oddziały przedszkolne wezmą udział w programie  „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Przez ostatnie dwa tygodnie w zerówkach „królowała” tematyka zdrowotna. Podczas zajęć dzieci m.in. rozwiązywały zagadki, wykonywały doświadczenia, zapoznały się z wartościami odżywczymi warzyw i owoców, dowiedziały się o tym jak ważne są one w naszej codziennej diecie, a także poznały zasady zdrowego stylu życia i żywienia według Piramidy Zdrowia.

Dzięki pomocy rodziców powstały w salach kąciki przyrody, dzięki którym dzieci mogły „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

W ramach zajęć grupy przedszkolne 0a i 0b udały się na pobliski stragan owocowo-warzywny, gdzie miały możliwość zobaczyć bogactwo gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu.  Wycieczka na stragan dała także możliwość obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie i pozyskania ciekawych okazów do kącików przyrody w salach.

Anna Kuskowska

Jolanta Kwiecień – Wojciechowska