DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

DSC7548Tradycyjnie, na początku marca  po raz kolejny nasza szkoła otworzyła  swe podwoje przed rodzicami oraz dziećmi, które od września 2020 roku prawdopodobnie rozpoczną edukację. W tym roku szkolnym Dzień otwarty szkoły zorganizowano w minioną  środę, 4 marca.

Na wstępie, wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Barbara Kamińska i następnie przedstawiła rodzicom aktualną ofertę edukacyjną. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor wymieniła liczne atuty naszej  placówki, dzięki którym szkoła wzbudza zainteresowanie edukacją i cieszy się uznaniem w środowisku lokalnym. Pani dyrektor podkreśliła, że szkoła ma bardzo dobre warunki lokalowe oraz jest odpowiednio wyposażona. Bazę dydaktyczną szkoły tworzą nowocześnie urządzone, przestrzenne klasopracownie. W szkole jest  pracownia komputerowa z odpowiednimi stanowiskami i tablicą interaktywną, biblioteka oraz sala zabaw dla najmłodszych, tzw. „Radosna szkoła”, gdzie odbywają się zajęcia sprawnościowe z zakresu kultury fizycznej oraz doskonali się elementy gimnastyki korekcyjnej.  Od lat funkcjonują w naszej placówce gabinety-  pielęgniarki i stomatologa, a także sklepik szkolny ze zdrową żywnością oraz stołówka oferująca dzieciom  pyszne, domowe obiady. Uwzględniając potrzeby rodziców pracujących, w szkole działa także świetlica szkolna, w której dzieci mogą przebywać w godzinach od 7.30 do 17.00., uczestnicząc jednocześnie w  różnorakich zajęciach, np: plastycznych, rekreacyjnych bądź czytelniczych.  Ponadto nauczyciele starają się rozwijać pasje i zainteresowania swoich uczniów, prowadząc odpowiednie zajęcia pozalekcyjne dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Funkcjonuje więc miedzy innymi: chór szkolny, koło teatralne, drużyna zuchowa. Odbywają się również  cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi, organizowane są koncerty muzyczne, zajęcia o charakterze profilaktycznym, akademie szkolne oraz wycieczki edukacyjne integrujące całe środowisko  uczniowskie.  Od lat swoją fachową pomocą służą dzieciom i ich rodzicom  pedagog szkolny oraz nauczyciel- logopeda pracujący z najmłodszymi dziećmi  nad korektą ich  wad wymowy. Pani dyrektor nadmieniła również, że funkcjonująca od 50 lat nasza placówka ma bogatą tradycję i sukcesywnie stara się być otwarta na potrzeby Rodziców. W szkole obowiązuje zatem dziennik elektroniczny, tzw. „Librus” usprawniający współpracę Rodziców ze szkołą oraz monitorowanie procesu dydaktyczno – wychowawczego dzieci. Na zakończenie swojego przemówienia Pani Dyrektor wymieniła nazwiska nauczycieli klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, którzy najprawdopodobniej  obejmą w przyszłym roku szkolnym opiekę dydaktyczno- wychowawczą  nad najmłodszymi uczniami.

Następnie, uczniowie klasy I c  oraz oddziałów przedszkolnych pod kierunkiem Pani Doroty Stryjewskiej  zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Były to miedzy innymi piosenki i wiersze tematycznie związane z wiosną, układy taneczne do muzyki  z musicalu ”Cher” oraz utworu Leonarda Cohena, pt. ”Hallejujah”. Występ ten, wzbudzający duże  zainteresowanie zgromadzonej publiczności, został nagrodzony brawami.

Na zakończenie, dzieci wraz z Rodzicami zwiedzili szkołę, obejrzeli kroniki szkolne, prezentacje multimedialne, różne wystawy i ekspozycje prezentowane przez starszych uczniów. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się wystawa zwierząt hodowanych przez dzieci w szkole oraz w domach – którymi chcieli się pochwalić przed swymi przyszłymi kolegami i koleżankami.

Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom i ich Rodzicom podobała się nasza szkoła i 1 września  spotkamy się na … uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Dariusz Bralski