EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – w formie zdalnej :)

Pomimo, że sytuacja zmusiła nas do pozostania w zaciszu domowym nie zwalniamy tempa w zdobywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących pierwszej pomocy. Uczniowie klas 8 od początku edukacji zdalnej ciężko pracowali nad  praktycznym wymiarem opatrywania ran.  Bez wątpienia jest to umiejętność, którą powinien posiadać każdy z nas. Nigdy nie wiadomo, kiedy umiejętność nam się przyda, a wiedza na ten temat powinna być uporządkowana, żeby w razie konieczności nie działać w sposób niewłaściwy lub chaotyczny. Warto znać podstawowe zasady opatrywania ran i rodzaje opatrunków na rany, a także wiedzieć, kiedy należy przeprowadzić dezynfekcję rany. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie zaprezentowali w wielu filmikach instruktażowych. Ze względu na ograniczenia prezentuję ich niewielką część na forum szkolnym i bardzo dziękuję zdolnej, kreatywnej młodzieży z klas 8 oraz życzę dalszych sukcesów.

Anna Chrostowska