„LAS I JEGO MIESZKAŃCY W CZTERECH PORACH ROKU”

IMG_3965W ramach realizacji projektu „Las i jego mieszkańcy w czterech porach roku” w czwartek, 7 listopada 2019 r., uczniowie klasy II c i II d wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Lasu Krubińskiego. 

Po tygodniu intensywnej nauki o lesie chcieliśmy zdobytą wiedzę wykorzystać w czasie zajęć praktycznych. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, roślin oraz ptaków. Przypomnieliśmy sobie warstwy lasu oraz rośliny i zwierzęta je zamieszkujące. Uczniowie zebrali szyszki, z których wyhodujemy młode drzewka. Dzięki temu przyczynimy się do wzrostu produkcji tlenu.
 
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i emocji. Pozwoliła utrwalić wiedzę zdobytą podczas zajęć szkolnych, pooddychać świeżym powietrzem i popodziwiać piękno otaczającej nas przyrody. 
 
 
                                     Irena Potyrała
                                     Agnieszka Kozłowska