PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Zdjęcie-10W dniach 27. i 29. stycznia 2021 roku odbyła się w bibliotece szkolnej niezwykła uroczystość: Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Na tę uroczystość zostali zaproszeni uczniowie klas I a, I b, i I c wraz z wychowawcami – p. Krystyną Sawulską, p. Bogumiłą Kosowską oraz p. Anetą Zygnerską.

W pierwszej części spotkania, Pierwszaki musiały odpowiedzieć na kilka pytań –zagadek, których rozwiązaniem było podanie bohaterów bajek i baśni dla najmłodszych. Każda klasa udzieliła poprawnych odpowiedzi, a zatem książki są obecne w życiu uczniów już od najmłodszych lat. Dzieci zapoznały się ponadto ze zbiorami bibliotecznymi oraz regulaminami obowiązującymi w bibliotece.

W najważniejszej części uroczystości pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie związane z szanowaniem książek i wypełnianiem obowiązków czytelnika. Pani Dyrektor Barbara Kamińska i Pani Wicedyrektor Ewa Barcz dokonały aktu pasowania na czytelnika najpiękniejszymi książkami z biblioteki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców oraz zakładki, które będą im przypominać o tym doniosłym wydarzeniu. Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami oraz wypożyczeniem pierwszej książki z biblioteki.

Nasze spotkanie było również niezwykle emocjonujące, ponieważ Pierwszaki były pierwszymi czytelnikami, którzy odwiedzili wypożyczalnię biblioteki szkolnej po remoncie w nowej aranżacji. Dzieci, w strojach galowych, niezwykle pięknie i z uśmiechem na twarzach rozpoczęły niezwykłą przygodę z książką i biblioteką szkolną.
Gratulujemy najmłodszym czytelnikom i życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Oprac. Anna Mieszkowska
nauczyciel bibliotekarz