SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROZMAWIAŁ Z PANIĄ DYREKTOR O WSPÓLNYCH PLANACH

Dnia 10 września br. odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor Barbarą Kamińską. Podczas zebrania omówiono wspólnie pomysły i zadania, które chcemy wdrożyć i zrealizować w  rok szkolnym 2020/2021. Uczniowie, wymieniając się swoimi spostrzeżeniami,  zaproponowali wiele ciekawych przedsięwzięć, których głównym celem byłoby  uatrakcyjnienie  wszystkim  czasu spędzonego w szkolnych murach. Wiele miejsca  poświęcono także na omówienie funkcjonowania szkolnego radiowęzła, który dzięki zarobionym w minionym roku  środkom przez Samorząd  oraz przy znacznym wsparciu Pani Dyrektor i Rady Rodziców został już zakupiony, zainstalowany i  od 1 września z głośników rozbrzmiewa na szkolnych korytarzach  muzyka.

Spotkanie i wspólna dyskusja zaowocowała więc ustaleniem wielu priorytetowych zadań, które przyjęliśmy wspólnie do realizacji. Postawiliśmy przede wszystkim  na zwiększenie przekazu aktualnych  informacji oraz przygotowanie  ciekawych audycji dla uczniów przez wspomniany radiowęzeł. Naszym zdaniem zaplanowaliśmy wiele ciekawych akcji, między innymi  np. „Kto przebrany- niepytany”, czy szkolną wersję programu The voice of SP4. Chcemy także organizować niebanalne, dyskoteki tematyczne, mamy również pomysł na wzajemną pomoc w zdobywaniu wiedzy. W ramach prac Samorządu pragniemy również w możliwy dla nas sposób wspierać  osoby starsze przebywające w Domu Pomocy Społecznej jak i również pamiętać  o naszych rówieśnikach z Domu Dziecka.  

Nie zapomnieliśmy także o kwestii materialnej. Naszym marzeniem jest urządzenie strefy odpoczynku dla uczniów klas IV-VIII na pierwszym piętrze i przed szkołą, w skład której będzie wchodzić np. zestaw gier i miejsca do siedzenia. Chcielibyśmy również, aby w przyszłości na głównym holu był umieszczony duży monitor, dzięki czemu byłby większy oraz  szybszy dostęp dla całej społeczności szkolnej  do ważnych, bieżących informacji i ewentualnie moglibyśmy prezentować materiał zdjęciowy oraz filmowy poruszający tematykę świąt i uroczystości szkolnych.  

Mamy nadzieję, że większość naszych planów uda nam się zrealizować. Pani Dyrektor wyraziła zadowolenie z zaproponowanych projektów i   obiecała, że na ile pozwolą jej możliwości, jak co roku,  wesprze nasze inicjatywy. Nie ukrywamy, że liczymy również na wsparcie Rady Rodziców i oczywiście tak bardzo pożądanych, nowych sponsorów, którzy pomogą zrealizować nasze wspólne, dziecięce marzenia. W ramach wdzięczności proponujemy unikalną, chwytliwą i oczywiście skuteczną superreklmę w naszym szkolnym radio. Zapraszamy zatem  wszystkich  do współpracy. Jesteśmy otwarci na  propozycję. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, pomysł i  najmniejszy odruch serca.

                                                                                     Oprac. Weronika Wójcik