WYCIECZKA DO OPINOGÓRY

20191105_125154W ramach realizacji projektu „Poznaję swój kraj” uczniowie klasy III a i III c byli na wycieczce w Opinogórze, która odbyła się 5 listopada 2019 roku.  W czasie 4- godzinnego wyjazdu uczniowie przebywali na terenie Zespołu Pałacowo- Parkowego. Podczas zwiedzania Pałacyku poznali ciekawostki z życia Zygmunta Krasińskiego. Z wielką uwagą oglądali zebrane zbiory i chętnie zadawali pytania pani przewodnik, szczególnie dotyczące dzieciństwa Zygmunta Krasińskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja dawnych pojazdów konnych, którą uczniowie oglądali  w Powozowni.
Dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, w czasie których wykonywały pocztówkę z Opinogóry. Młodzi artyści wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas malowania pastelami.

W trakcie wycieczki odbyła się również lekcja przyrodnicza. Uczniowie dowiedzieli się, że mieszkające w ptaszarni ptaki, to przedstawiciele czterech kontynentów: Europy, Azji, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, a w wolnej, opinogórskiej przestrzeni można spotkać około 30 gatunków ptaków. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną uczniowie wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą na temat roślinności charakterystycznej dla parku. Po kształtach liści rozpoznawali i nazywali rosnące tam drzewa, a dodatkowe informacje odczytali z tabliczek. Dzieci zobaczyły i dowiedziały się co to jest „pomnik przyrody”. Wspólnie z panem przewodnikiem przypomniały  zasady zachowania się w parku.

 Uczniowie wrócili z wycieczki może trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni miłych wrażeń.

                                                                                                          

B. Kosowska

K. Sawulska