IV FESTIWAL NAUKI w Zespole Szkół nr 2

20190403_094854W dniu 03.04.2019 r. czteroosobowa reprezentacja uczniów z naszej szkoły  wzięła udział w IV Festiwalu Nauki w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b Gabriela Kozicka, Klaudia Pawlak, Bartosz Lewandowski oraz Aleksandra Modrzakowska z klasy 8a. Spotkanie poświęcone było tematyce pierwszej pomocy i ratownictwa przedmedycznego. Na początku odbyły się pokazy związane z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, w zakresie opatrywania ran, oparzeń, pomocy dziecku i dorosłemu przy zachłyśnięciu oraz tamowania krwotoków. Uczniowie mieli okazję ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, czterokończynowej i samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zapoznać się z zasadami działania aparatu do resuscytacji AED.

    Po przypomnieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie wzięli udział w konkursie, który składał się z trzech zadań. Po pierwsze musieli rozwiązać test z zakresu pierwszej pomocy, który zawierał nie tylko pytania czysto teoretyczne, ale również związane z konkretnymi sytuacjami życiowymi. Ponadto uczniowie musieli poszkodowanemu opatrzyć oparzoną rękę oraz wykonać  RKO.

   Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy , współpracowali w grupie i konsultowali swoje pomysły przed udzieleniem odpowiedzi na pytania. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: goście i uczniowie klas Zespołu Szkół nr 2.

  Reprezentacja naszej szkoły w kategorii goście zajęła zaszczytne 3 miejsce, a uczniowie otrzymali upominki.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

                                                                                   Agnieszka Gasińska