_DSC3076 „Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.”

– Alen Baxton

W czwartek, 30 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich uczniów czekało mnóstwo atrakcji, które przygotowała Dyrekcja szkoły we współpracy z Radą Rodziców.
Przed szkołą swoje stanowiska zorganizowała 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Państwowa Straż Pożarna oraz Komenda Powiatowa Policji. Dzieci mogły podziwiać między innymi wóz strażacki czy  sprzęt wojskowy. Doskonale też bawiono się na dmuchanych zjeżdżalniach. Oprócz tego, dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, w której uczniowie z uśmiechem na twarzy stawali wspólnie do wyjątkowych ujęć, wcielając się w różne postacie.

Najmłodsi chętnie także korzystali z atrakcji przygotowanych przez świetlicę szkolną. Należały do nich malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Wreszcie duże zainteresowanie wzbudził wśród dzieci występ Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zaprezentowały spektakl, pt. „Pchła Szachrajka”. Przedstawienie bardzo podobało się oglądającym, a występujące aktorki starszego pokolenia wielokrotnie zostały przez dzieci nagrodzone brawami.

Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku. Na wszystkich czekała wata cukrowa, popcorn,  pyszne soki i cukierki, którymi tradycyjnie częstowała dzieci Dyrekcja szkoły oraz Przedstawiciele Rady Rodziców.

Nauczyciele wychowania fizycznego jak zwykle zatroszczyli się o formę fizyczną uczniów, ponieważ dzień 1 czerwca to także święto sportu szkolnego. Na hali sportowej rywalizowali więc  ze sobą uczniowie w różnych konkurencjach sportowych. A wszystko odbywało się przy dźwiękach skocznej muzyki młodzieżowej.

Patrząc na zadowolone miny dzieci, śmiało można powiedzieć, że impreza należała  do wyjątkowo udanych. Każde dziecko z bogatego wachlarza atrakcji mogło wybrać coś dla siebie. Ponadto szkolne obchody Dnia Dziecka były doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych, które ten czas świetnie wykorzystały na wspólną zabawę i biesiadowanie ze swoimi wychowawcami.

Dariusz Bralski

ZDJĘCIA WYKONANE PRZEZ P. M. WIDAWSKĄ