DZIEŃ OTWARTY W SP4

_DSC1852Dnia 20 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 16.30 a 18:00. Przybyłych gości powitała dyrektor pani Barbara Kamińska, która przedstawiła przyszłych wychowawców, zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną, opowiedziała o działaniach podejmowanych w ramach różnorodnych projektów.

W dalszej części spotkania zerówkowicze z grupy O c razem z wychowawczynią p. Anną Kocięcką zabrali milusińskich na piknik, podczas którego zapoznali ich z najważniejszymi witaminami niezbędnymi do prawidłowego rozwoju dziecka. W dalszej części swoje teatralne umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy IV a. Wraz z p. Anetą Boniakowską wprowadzili przybyłych gości w Wesoły świat Jana Brzechwy, przypominając zabawne wierszyki znanego polskiego poety. Następnie goście w towarzystwie pań dyrektor zwiedzali szkołę, oglądali sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę. Podczas spaceru na dzieci czekały liczne atrakcje.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zwierząt hodowanych przez uczniów. Można było podziwiać: chomiki, króliki, szynszyle, rybki, psy i koty. Tuż obok każdy chętny maluch brał udział w loterii z nagrodami „Każdy los wygrywa”. Na piętrze rodzice mogli obejrzeć film promujący szkołę, przybliżający codzienne życie uczniów. W tym czasie dzieci towarzyszyły starszym kolegom w zajęciach pokazowych z robotyki. W bibliotece uczniowie z kółka bibliotecznego zaprosili przybyłe dzieci do wspólnej zabawy z bajkowymi rymowankami. Duże emocje wzbudziły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykazały się pomysłowością i twórczym działaniem, wykonywały kwiatki i zwierzęta z papieru, skręcały balony, wykonywały zegary oraz ozdoby świąteczne z przygotowanych elementów. W wielu salach przyszli uczniowie brali udział w grach i zabawach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz odgadywali zagadki na temat ulubionych bajek. Pod opieką uczniów klas starszych i nauczycieli mieli okazję zostać „małymi odkrywcami”, wykonując samodzielnie doświadczenia.  Zwiedzaniu towarzyszyły wystawy prac pokonkursowych prezentowane na korytarzach. Spacer po szkole dzieci zakończyły w Radosnej Szkole – wewnętrznym placu zabaw, gdzie z radością pokonywały tory przeszkód i doskonale bawiły się w basenie wypełnionym kulkami. Każdy uczestnik spotkania mógł dokonać pamiątkowego wpisu do Kroniki szkolnej.

Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Dla rodziców Dzień Otwarty były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem szkolnym, wychowawcami świetlicy, bibliotekarzem oraz logopedą.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.

Zatem do zobaczenia we wrześniu!

Jolanta Krzywnicka