NAWET MIKOŁAJ Z PREZENTAMI PODRÓŻUJE Z ODBLASKAMI

bty12 grudnia odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klasy Ic dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Inicjatorką lekcji z podkom. Ewą Olba oraz Kamilą Nosarzewską była wolontariuszka fundacji „Incolumis Civis”p. Ewelina Warszawska, która jest absolwentką naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Szkoły p.Barbara Kamińska.

W ramach zajęć omówione zostały podstawowe zasady poruszania się po drogach w szczególności w roli pieszego jako uczestnika ruchu drogowego. Podkreślono jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które pozwalają być widocznym-bezpiecznym na drodze. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z różnymi sytuacjami na drodze. Podczas spotkania pojawił się również Mikołaj, który wręczył odblaski każdemu pierwszakowi.

Wspólne spotkania uczniów z fundacją „Incolumis Civis” będą kontynuowane.

A.Kozłowska