Warsztaty edukacyjne w klasie I c

DSC_01777 czerwca uczniowie klasy I c uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym związanym z odnawialnymi źródłami energii.  Warsztaty zostały przeprowadzone przez Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. W pierwszej części spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest prąd elektryczny i jak jest wykorzystywany. Następnie uczestniczyli w doświadczeniach, podczas których mogli zbadać sposoby wytwarzania energii przy pomocy nowatorskiego eksponatu, pozwalającego zrozumieć zasadę działania paneli słonecznych i elektrowni wiatrowych.

Spotkaniu towarzyszyły liczne pytania, na które goście cierpliwie odpowiadali zaspakajając ciekawość dzieci.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy zadeklarowali, że chętnie wezmą udział w kolejnym spotkaniu.

B. Kosowska