POMYSŁ NA DZIEŃ KOBIET CZWARTOKLASISTÓW

davNa nietypowy sposób uczczenia tego dnia wpadli chłopcy z klasy IV a i IV c. Zamiast tradycyjnego kwiatka i słodkich upominków zaprosili swoje koleżanki do Fabryki Pomysłów, gdzie przygotowali prezenty w postaci żelowych świeczek dla wybranych przez siebie pań.
Warsztaty świec żelowych były niecodzienną okazją do stworzenia własnoręcznego, niepowtarzalnego prezentu. Można było wykazać się pomysłowością i wyobraźnią przy wyborze kształtu i koloru świecy oraz doboru zdobień z przygotowanych wcześniej kamyczków, kolorowych piasków, piórek i muszelek.
Tak pięknie wykonane dzieła uczniowie samodzielnie zapakowali. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa rozpaliła uśmiechy nie tylko na twarzy ich projektantów, ale z całą pewnością również obdarowanych nimi pań.
Ponadto na ogromnej tablicy zarówno chłopcy, jak i dziewczęta wymalowali najpiękniejsze naręcza kwiatów dla dziewcząt w dniu ich święta.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które z całą pewnością jeszcze bardziej pobudziły ich wyobraźnię i zainspirowały do kreatywnego myślenia, ale także doskonaliły ich sprawność manualną, wpłynęły na kształtowanie zmysłu estetycznego, jak również rozwijały umiejętność pracy w zespole i kolejny raz pozwoliły klasom się zintegrować. Czas spędzony w Fabryce Pomysłów upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze i pozwolił połączyć uczniom dobrą zabawę z nauką. I takie lekcje najbardziej lubimy.

Aneta Boniakowska
Anna Chrostowska