WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE

IMG_20190329_135743W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w klasie II a i II c odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonywali pisankę na balonie. Prace zostały podzielone na 3 etapy, ze względu na wykorzystanie bandaża gipsowego jako głównego materiału plastycznego.

Podczas I etapu dzieci nakładały na nadmuchany balon namoczone kawałki bandaża gipsowego. Po wyschnięciu w II etapie malowały pisankę białą farbą akrylową.  III etap polegał na ozdabianiu pisanki. Uczniowie klasy II a przyklejali na pisankę kolorowe kwiatki powycinane dziurkaczami – kwiatkami, natomiast uczniowie klasy II c malowali farbami piękne, wiosenno- świąteczne wzory.

Uczniowie podczas warsztatów pracowali z dużym zaangażowaniem i starannością. Wykazali się umiejętnością współpracy w zespole. Tak przygotowana ozdoba na pewno będzie dekoracją świątecznego mieszkania.

Bogumiła Kosowska, Krystyna Sawulska