BARBÓRKA W KLASIE I A I I B

35,35,316,323.2777104 grudnia w dniu św. Barbary z Nikomedii obchodzone jest w Polsce tradycyjne święto górnicze Barbórka. Święto to jest wyrazem podziękowania górnikom, hutnikom i geologom za ich ciężką i niebezpieczną pracę. W tym dniu klasa Ia i Ib gościła górnika – pana Waldemara Gajewskiego. Opowiedział on dzieciom o zawodzie górnika, pochodzeniu węgla i sposobach jego wydobywania. Zaprezentował ilustracje, zdjęcia i obrazy związane ze swoją pracą. Dzieci najbardziej urzekł piękny galowy strój górniczy. Uczniowie z powagą wysłuchali hymnu górniczego i wykonali wspaniałe czako górnicze.

Kamila Zaborowska
Marzena Pawłowska