MIKOŁAJKI W TEATRZE

davZ okazji mikołajek uczniowie wszystkich klas IV naszej szkoły  zrobili sobie prezent w postaci zakupu biletu do teatru. 5 grudnia wraz z wychowawcami udaliśmy się  do Płocka, by tam w sposób atrakcyjny i twórczy spędzić czas.

Po raz kolejny upamiętniliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Mazowieckim. Z ciekawością wysłuchaliśmy prelekcji na temat „Józef Piłsudski a odrodzenie państwa polskiego”. Zapoznaliśmy się z biografią Józefa Piłsudskiego, jego rolą w okresie odzyskania przez Polskę niepodległości, dowiedzieliśmy się również o  wizycie Marszałka w Płocku. Mieliśmy okazję przeczytać o historycznych już wydarzeniach w  „Kurierze Płockim” z 12, 13 i 14 listopada 1918 oraz zobaczyliśmy krótki film z 1920 pokazujący, jak wyglądało życie na początku XX wieku.

Następnie obejrzeliśmy przedstawienie w Teatrze Dramatycznym „Opowieść wigilijna” oparte na motywach utworu Karola Dickensa pod tym samym tytułem. To historia samotnego skąpca Scrooge’a, który każde święta Bożego Narodzenia spędza samotnie, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy,  mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Spektakl przypomniał nam o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi i przypomniał o tym, co w życiu najważniejsze.

Po duchowych uniesieniach zadbaliśmy również o naszą sprawność fizyczną i udaliśmy się do kręgielni, gdzie podczas zdrowej rywalizacji świetnie się bawiliśmy.

AB