FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

20181114_1241068 listopada odbyły się eliminacje do Festiwalu Piosenki Patriotycznej organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Ciechanowie. Celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności dzieci, popularyzacja śpiewania oraz promowanie twórczości dziecięcej.

Ta forma aktywności nie tylko popularyzuje piosenki patriotyczne i umacnia świadomość narodową, ale również stwarza dzieciom uzdolnionym muzycznie okazję do rozwijania i zaprezentowania swoich talentów a także zintegrowania się z rówieśnikami z innych szkół.

Do eliminacji przystąpili przedstawiciele klas 0 – III .Eliminacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci w piękny i wzruszający sposób zaprezentowały piosenki patriotyczne i żołnierskie.

Do następnego etapu przeszli:

1. Filip Zaremba kl. IIc z piosenką „Dziś idę walczyć mamo”
  2. Zuzanna Daniszewska kl. IIa -„Jesteśmy Polką i Polakiem”
  3. Emilia Żbikowska kl. 0b z piosenką „Co to jest Niepodległość”

W Szkole Podstawowej nr 5 zwyciężył Filip Zaremba w kategorii klas drugich. Gratulujemy Filipowi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

E.Baran-Potorska

A.Kozłowska