Kodująca „czwórka”

„Kodująca czwórka” to inicjatywa, która odbyła się w dniach 7-22 października, skierowana do uczniów klas 6-8. Podczas trwania akcji, uczniowie mieli okazję poznać świat kodowania i programowania na lekcjach. Rywalizowali między sobą o tytuł Najlepiej Kodującego w swojej klasie, korzystając z platformy studio.code.org. W ramach inicjatywy uczestnicy brali udział w kursie kodowania, gdzie zdobywali umiejętności programowania.

Dodatkowo, w każdej klasie wyłoniono najlepszego kodera, który wykazał się szczególnym talentem w zakresie kodowania. Jednak to nie koniec, uczniowie mieli również okazję do programowania robotów Dash. Musieli stworzyć prosty algorytm, który pozwolił robotowi poruszać się po różnych figurach.

Ta inicjatywa nie tylko pozwoliła uczniom rozwijać umiejętności kodowania, ale także promowała kreatywność i zmagania z nowymi wyzwaniami. Programowanie robotów Dash było dodatkowym elementem, który pozwolił uczniom praktycznie zastosować zdobyte umiejętności.