Nagrody w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Janie Pawle II

foto1Święty JAN PAWEŁ II – Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary.

Jego dziedzictwo intelektualne i duchowe inspiruje  do podejmowania działań  w dziedzinie kultury, nauki i wychowania,  zwłaszcza że  Święty Jan Paweł II chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi.

Corocznie  uczniowie  są  zaangażowani  do  udziału  w  wielu  konkursach ,aby  poznać   warunki  życia  Św. Jana Pawła II, które kształtowały  Jego  świętość, poznać  Jego  nauczanie   i  przekazać   młodemu  pokoleniu  dziedzictwo,  jakie  pozostawił  nam  Wielki  Polak.

Do kuratoryjnego  konkursu  tematycznego  dla  uczniów  klas 4-8  szkoły  podstawowej  z województwa  Mazowieckiego  „Jan  Paweł  II i  jego  orędzie  do  młodych”-  w  etapie  szkolnym przystąpiło  18 uczniów, a  do  etapu  wojewódzkiego  w  Warszawie    przystąpiło  2  uczniów  otrzymując wyróżnienie :   Piotr  Ziemak  z  kl.6a  i  Kacper  Sepczyński  z  kl. 6e.

Bardzo  duży  sukces  odnieśli  uczniowie  w  Ogólnopolskiej  olimpiadzie  wiedzy  o Janie  Pawle  II   „Olimpus”.  Olimpiada  dla  szkół  podstawowych odbyła  się  w  dwóch  poziomach.

Poziom  I –  klasy  IV-VI :  czołowe  miejsca  w  Polsce   i    nagrody otrzymali   uczniowie  kl.6a –  Piotr  Ziemak  i  Adrian  Komorowski;

dyplomy  laureata   uzyskali  uczniowie: Nikola  Gadomska  i Olga  Żbikowska  z  kl. 5a, oraz   Kacper  Sepczyński  z  kl.6e.

dyplomy  uznania  otrzymali  uczniowie:  Lena  Maciejczuk  i  Olga Rychlik  z kl.6a,

Poziom  2- klasy  VII-VIII: czołowe  miejsca  w  Polsce   i nagrody otrzymały  uczennice  kl.8a –  Magdalena  Biedrzycka,  Oliwia  Golenda i  Aleksandra  Lisicka;

dyplomy  laureata   uzyskali  uczniowie   kl. 8a : Weronika  Wójcik,  Alicja  Malinowska, Dominika  Kowalczyk,  Karolina  Zaborowska,  Amelia  Chylińska  i  Wiktoria  Gogolewska;

dyplomy  uznania  otrzymali  uczniowie:  Maja  Dymkowska  z kl.7a,  Maja  Moczulak  z kl. 8d,  Maja  Frączek,  Amelia  Maliszewska  i Roksana  Tyszkiewicz  z  kl. 7d,  oraz  Roksana  Zarzecka  z  kl. 7c.

Wszystkim  uczestnikom  serdecznie  gratulujemy   uzyskanych  wyników,  życzymy dalszych sukcesów!

GG