Przedsiębiorcza 2c

1624914796441  Kilka miesięcy temu wychodząc z założenia, iż człowiek najszybciej uczy się bawiąc i żeby coś osiągnąć, trzeba mieć jasno sprecyzowany cel, zaproponowałam moim uczniom udział w grze motywacyjno- wychowawczej pod nazwą „Bank Sukcesu”.

   Przez cztery miesiące zdobywali zgodnie z regulaminem Supery (symbol zysku). Każdy uczeń samodzielnie prowadził Kartę zysków i strat, w której zapisywał zdobytą lub straconą ilość Superów. W czerwcu nastąpiło podsumowanie wyników   i  okazało się, że  wszyscy zostali zwycięzcami. Każdy uczeń na miarę swoich możliwości, sytuacji w jakiej się znaleźliśmy  (nauczanie zdalne) powiększył swoje saldo początkowe.

  • Najwięcej Superów zebrała Zosia Jankowska (6486) 
  • Drugie miejsce zajęła Ola Kołakowska ( 5438)  
  • Trzecie Hania Ptaszkiewicz (4920). 

   Uczniowie, aby uzyskać dodatkowe Supery byli m.in. pomysłodawcami wielu przedsięwzięć, które miały miejsce w naszej grupie. Z ich inicjatywy odbyło się  przedstawienie „Kopciuszek”, Koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka, Koncert z okazji Dnia Mamy i Taty. Systematycznie  wykonywali laurki z okazji urodzin koleżanki lub kolegi z klasy. Brali udział w licznych konkursach , dbali o wysokie wyniki w nauce.

   W dniu 22 czerwca na uroczystej konferencji  podsumowującej projekt, uczniowie z rąk pani Dyrektor Barbary Kamińskiej i pań wicedyrektor Ewy Barcz i Joanny Cywińskiej otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.

   Mam nadzieję, że udział w projekcie był świetną zabawą, a otrzymane upominki będą przydatne w nieliczne deszczowe, wakacyjne dni.

 

Dorota Stryjewska