ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

20181130_094733W dniach 30.XI – 01.XII. 2018r. na terenie Północnego Mazowsza odbyła się ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności, w ramach której zbierano żywność dla osób bezdomnych, matek samotnie wychowujących dzieci, rodzin wielodzietnych, osób starszych i chorych. Bank Żywności zorganizował zbiórkę żywności w sklepach na terenie Ciechanowa.

Młodzież z naszej szkoły, jak zawsze uczestniczyła w tej akcji, pełniąc dwugodzinne dyżury w sklepie Carrefour oraz pomagając przy segregowaniu zebranej żywności. Wolontariuszami byli uczniowie z klasy VIc należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu: Dominika Kowalczyk, Nina Rembowska, Oliwia Zawadzka, Jadwiga Kołodyńska, Kinga Brzozowska, Wiktoria Hełminiak, Paweł Kowalczyk oraz Kinga Mieszkowska. Po raz pierwszy do udziału w zbiórce włączyli się również uczniowie klasy VIIIa – Antonina Grzelak, Anna Stryjek, Alicja Łączyńska, Karolina Łęgowska, Ada Dymkowska, Alicja Czekałowska, Jakub Pędzich oraz Bartosz Purzycki.

Młodzi wolontariusze bardzo aktywnie i z rozwagą włączyli się w realizację powierzonych im zadań – zachęcali kupujących do wzięcia udziału w zbiórce, rozdawali ulotki z informacjami na jej temat oraz segregowali zebraną żywność wspólnie z wolontariuszami Banku Żywności. Wszystkie te czynności wykonywali rozumiejąc, jak niezmiernie ważne jest, abyśmy w okresie przedświątecznym pomagali innym i pamiętali o ludziach szczególnie potrzebujących pomocy.

Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za okazane serce, zainteresowanie losem drugiego człowieka oraz poświęcenie swojego wolego czasu.

Dziękujemy !!!

Agnieszka Gasińska