II RODZINNE MIKOŁAJKI 2018

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wspierani przez swoich rodziców i dziadków przygotowywali różnorodne ozdoby świąteczne – bombki, łańcuchy, choinki i stroiki. Prace te wykonywali samodzielnie w domu oraz na lekcjach plastyki pod okiem Pań Aldony Krzemińskiej i Elżbiety Stępkowskiej.
Ozdoby te były wykonywane na kiermasz charytatywny, który odbył się 02.XII.2018r. w ramach II Rodzinnych Mikołajek przygotowanych przez MOSIR i Mazowię Pro Activ. Prace naszych uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem kupujących, a o ich prezentację zadbali wolontariusze z klasy VIc – Jadwiga Kołodyńska, Oliwia Zawadzka i Paweł Kowalczyk oraz z klasy VIa – Amelia Chylińska, Maja Olba i Alicja Malinowska.
Na odwiedzających imprezę czekała moc atrakcji, a mianowicie kiermasz ozdób choinkowych, pokazy taneczne i taekwondo, koncerty młodych, utalentowanych uczniów ciechanowskich szkół, aukcje i loteria fantowa. Można było również spróbować swoich sił w walkach rycerskich i w tańcu. Skorzystać z usług krawieckich, fryzjerskich oraz kosmetycznych. Zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz zdobyć podstawowe porady medyczne i dietetyczne.
Cały dochód z uczestnictwa i sprzedaży ozdób zostanie przekazany na rehabilitację i leczenie Kacpra Niewiadomskiego, ucznia jednej z ciechanowskich szkół. Wszyscy tego dnia działali wspólnie i bezinteresownie, a ich głównym celem była pomoc chłopcu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce, przygotowanie ozdób, obsługę kiermaszu i poświęcony czas.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
Agnieszka Gasińska