TYDZIEŃ BIOLOGII I PRZYRODY

49752958_534810587039069_6686102583276208128_nW myśl słów Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” w ramach TYGODNIA BIOLOGII I PRZYRODY dnia 6 grudnia 2018 r. w grupie 0a odbyły się warsztaty. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały i przeprowadzały doświadczenia, które prezentowali uczniowie z klasy V d pod opieką merytoryczną nauczyciela biologii – pani Anny Chrostowskiej. Jak widać na zdjęciach wszyscy świetnie się bawili, zwłaszcza, że maluchy samodzielnie wykonały Slime. Slime jest to plastyczny wytwór, który służy do kreatywnej zabawy, tak jak wszystkie znane nam do tej pory masy plastyczne takie jak: ciastolina, piankolina, piaskolina. Zabawa w robienie plastycznej masy to przede wszystkim wspaniała zabawa, która ćwiczy sprawność manualną dziecka, wycisza, uczy koncentracji i cierpliwości, pobudza kreatywność, skłania do pracy zespołowej. Na koniec wszystkie dzieci zabrały ze sobą do domu wykonanego slime z instrukcją jak z nim postępować. Ponadto przeprowadzone było doświadczenie, którego celem było pokazanie, że ogień potrzebuje tlenu aby mógł się palić. Omówiono zasady bezpieczeństwa i postępowania w czasie pożaru – odciąć dopływ tlenu. Zajęcia przebiegały w atmosferze wzajemnej radości. Kolejne spotkanie z doświadczeniami w zerówce odbyło się w dniu 14.01.2019 r.

Anna Kuskowska

Anna Chrostowska