PCK ROZDAJE UPOMINKI

48417934_2221857904547881_2956683382378987520_nPracownicy Oddziału Rejonowego PCK w Ciechanowie przygotowali świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych. Kolorowe, bożonarodzeniowe podarunki wraz z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi osobom samotnym dostarczyła młodzież z naszej szkoły. Więcej „PCK ROZDAJE UPOMINKI”

BOŻE NARODZENIE Z OPOWIEŚCIĄ OD SERCA DO UCHA…

DSC_3084W piątek, 21 grudnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Na tę  uroczystość przybyli specjalnie zaproszeni goście. Byli to Przewodniczący Rady Miasta Ciechanów – Pan Krzysztof Leszczyński, Proboszcz Parafii Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników – Ksiądz Adam Gnyp, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Wioletta Tobolska, Jej Zastępca – Pani Jolanta  Kownacka oraz emerytowani Pedagodzy – Panie: Halina Kęsik, Wiesława Stadlewska, Małgorzata Strusińska oraz  Ewa Włodarczyk. Więcej „BOŻE NARODZENIE Z OPOWIEŚCIĄ OD SERCA DO UCHA…”

Kiermasz Bożonarodzeniowy

IMG_20181217_092328W dniach 19 – 20 grudnia 2018 roku na terenie naszej szkoły odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jak co roku kiermasz został zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Już od połowy października dzieci uczęszczające do świetlicy angażowały się wraz z wychowawcami w tworzenie ozdób na choinkę i stół świąteczny. Więcej „Kiermasz Bożonarodzeniowy”

ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWA W RADOSNEJ SZKOLE

DSC_2885Zanim uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 4 udali się na świąteczny odpoczynek, wzięli udział w Mikołajowych Zabawach Sportowych w Radosnej Szkole (miejscu w budynku szkolnym, gdzie najmłodsi czwórkowicze aktywnie spędzają czas przy pomocy sprzętu sportowo-sensorycznego). Tym razem konkurencje były wyjątkowe i różnorodne z wykorzystaniem mikołajowych rekwizytów. Więcej „ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWA W RADOSNEJ SZKOLE”

OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

48177207_2211609322239406_952438869385543680_nW listopadzie odbył się szkolny etap XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorką konkursu była nauczycielka geografii i przyrody, pani Jolanta Sowińska oraz nauczyciel wychowania fizycznego, pan Krzysztof Kirzyc. W rywalizacji wzięło udział 9 uczniów. Największą liczbę punktów zdobyła Klaudia Pawlak, uczennica klasy VIIIb.  14 grudnia Klaudia reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym, który odbył się w miejscowym oddziale PCK. Razem z innymi laureatami ciechanowskich i okolicznych szkół rozwiązywała test, składający się z 30 pytań testowych. W kategorii gimnazjalnej Klaudia zajęła wysokie drugie miejsce. Więcej „OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

NAWET MIKOŁAJ Z PREZENTAMI PODRÓŻUJE Z ODBLASKAMI

bty12 grudnia odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klasy Ic dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Inicjatorką lekcji z podkom. Ewą Olba oraz Kamilą Nosarzewską była wolontariuszka fundacji „Incolumis Civis”p. Ewelina Warszawska, która jest absolwentką naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Szkoły p.Barbara Kamińska. Więcej „NAWET MIKOŁAJ Z PREZENTAMI PODRÓŻUJE Z ODBLASKAMI”

AKTYWNE PRZERWY

48992165_2202556640067662_5878375094966812672_nW dniach 26.11-30.11 w naszej szkole odbywały się „Aktywne przerwy”. Codziennie (z wyjątkiem środy) na naszej hali sportowej zbierała się grupka chętnych, która brała udział w atrakcjach przygotowanych z tej okazji. „Aktywne przerwy” rozpoczęliśmy od nauki harcerskiego tańca „Belgijki”. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem, więc trwała dwa dni. W środę odbywała się „Biesiada Poetycka” więc zmuszeni byliśmy zrobić dzień „odpoczynku”. Za to w czwartek, z podwójną pompą powróciliśmy z „Macareną”. Sprawdziła się ona idealnie i zachęciła do tańca mnóstwo dzieci. Więcej „AKTYWNE PRZERWY”