ANDERSENADA – ZAPROSZENIE DO KONKURSU

 

W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechanowie oraz promocji organizowanego przez tę bibliotekę konkursu plastycznego „Andersenada – świat baśni Hansa Christiana Andersena” spotkałam się w dniu 26 marca 2021 r. z klasą 0a i 0b. Podczas spotkania zaprezentowałam cele konkursu skierowanego do uczniów z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie umiejętności przeżywania i dostrzegania piękna w baśniach H.Ch. Andersena oraz wyrażanie poprzez środki plastyczne atmosfery baśni.

            Aby zachcieć do udziału w konkursie, przeczytałam najmłodszym niezwykłą bajeczkę Hansa Christina Andersena „Stokrotka”. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem wysłuchały historii o tym przepięknym kwiatku.

            Plakat promujący konkurs oraz szczegółowy regulamin zostały wysłane do wychowawców klas I-III, zeróweczek oraz do rodziców tych uczniów.

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE J

Z czytelniczymi pozdrowieniami

Anna Mieszkowska

nauczyciel bibliotekarz