Dzieci Dzieciom z okazji Dnia Dziecka

20210602_002836Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest „Dzień Dziecka”. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy oraz dostaje się  kilogramy słodyczy.

W naszej szkole ten dzień uczciliśmy 2 czerwca, a mottem przewodnim całej zabawy była charytatywna zbiórkę pieniędzy dla Filipka Bugajewskiego, cierpiącego na artrogrypozę, chorobę która ogranicza rozwój ruchowy stawów oraz osłabia mięśnie. Nasi uczniowi i ich rodzice wykazali się dużą hojnością, a oprócz tego milo spędzili dzień. Mogli korzystać z takich atrakcji jak: koncert talentów, pokaz taekwondo, aerobik, zumba, foto budka, malowanie twarzy  i zawody sportowe. Dzieci na hali sportowej mogły pograć w szachy, warcaby, tenisa stołowego, sprawdziły się w rzutach do kosza i żonglerce piłką. Rywalizowały w grze w piłkę nożną i ringo. Wszyscy dobrze bawili się. Wyróżnić można za grę w szachy Bartosza Kaliszewskiego z klasy 8d, za żonglerkę piłką Bartosza Piotrowskiego, a za rzuty do kosza Kacpra Bralczyka z klasy 7c.  W piłce nożnej klasa  6a  była najlepsza. Drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Grochowski, Michał Dukasiewicz, Maciej Stryjewski, Alan Kwieciński, Tomasz Dobrzyniecki, Wiktoria Komorowska i Bartosz Moczulak. Jak widać nauczyciele również aktywnie włączyli się w zabawę. W tenisie stołowym zachwycał grą Marcin Grodecki, natomiast gra w ringo przykuwała uwagę wszystkich.

Czas uczniom umilały również stoiska z wata cukrową, popcornem, bańkami mydlanymi a najmłodsi chętnie spędzali czas na dmuchanych zjeżdżalniach.

To był dzień pełen wrażeń, radości i uśmiechu. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej Galerii.