Harcerski Rajd Viktoria

W dniach 24 i 25 listopada 2018r. zuchy i harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Viktoria, którego organizatorem była 5. Drużyna Wędrownicza Veni Vidi Vici. Rajd odbywał się w Szkole Podstawowej w Sońsku w ramach 2. Szczepu Harcerskiego „Silva”. Harcerze wehikułem czasu przenieśli się w odległe czasy, gdzie na punktach patrolowych oczekiwały na nich rozmaite zadania sprawnościowe, nawiązujące do umiejętności i wiedzy nabytej podczas zbiórek. Wieczorem wszyscy zasiedli przy uroczystym kominku wypełnionym harcerskimi piosenkami. Pomimo, że cisza nocna rozpoczęła się bardzo późno w nocy, już po godzinie pierwszej uczestnicy rajdu musieli stawić się na nocnym alarmie i rozpocząć poszukiwania ukrytych i rannych kolegów na terenie wokół szkoły. Rano, choć niewyspani i zmęczeni wszyscy w doskonałych humorach zameldowali się na apelu podsumowującym rajd. Rozkazem Komendanta Hufca nasza drużyna harcerska Fortis rozpoczęła okres próbny w strukturach hufca. Z dyplomami i pamiątkowymi plakietkami  szczęśliwe dzieciaki wróciły do domów.

pwd. Marzena Pawłowska