SKSonTour w Ciechanowie

Dnia 9.11.2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Ciechanowie odbyła się pierwsza część SKSonTour na Mazowszu. SKSonTour to jedna ze składowych programu Szkolny Klub Sportowy. To 9 imprez sportowych dla uczestników programu SKS w całym kraju! W każdym wydarzeniu z cyklu SKSonTour wzięły udział 22 grupy Szkolnego Klubu Sportowego (po 20 osób każda) z danego województwa. Jego głównym zadaniem było promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej. W imprezie tej wzięła udział również grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie pod opieką Pana Piotra Jabłońskiego. Byli to uczniowie z grup SKS Pana Piotra Jabłońskiego oraz Pana Krzysztofa Kirzyca. Głównym założeniem SKSonTour była realizacja 11 różnych obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznali nowe formy aktywności oraz byli poddawani testom sprawności fizycznej m.in. deskorolka, wioślarstwo, skok w dal, platforma dynamoteryczna itp. Nasi uczniowie bawili się świetnie. Każdy uczestnik otrzymał specjalną koszulkę i drobne gadżety. Podczas imprezy opiekunowie otrzymali również instrukcję zorganizowanego konkursu, do którego również przystąpiliśmy. Jako pierwsi wypełniliśmy jego założenia, za co obiecano nam nagrody 🙂